لینک دانلود پاورپوینت آزمایشگاه خواص سیالات مخزن

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش) قسمتی از متن پاورپوینت : تعداد اسلاید : 27 صفحه آزمایشگاه خواص سیالات مخزن عناوین آزمایش ها آزمایش اندازه گیری میزان آسفالتین(پاورپوینت آزمایشگاه خواص سیالات مخزن|40227595|o-stick|دانلود پاورپوینت آزمایشگاه خواص سیالات مخزن,بررسی آزمایشگاه خواص سیالات مخزن,پاورپوینت جامع و کامل آزمایشگاه خواص سیالات مخزن,کاملترین پاورپوینت آزمایشگاه خواص سیالات مخزن,پکیج پاورپوینت آزمایشگاه خواص سیالات مخزن,مقاله آزمایشگاه خواص سیالات مخزن,تحقیق آزمایشگاه خواص سیالات مخزن
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت آزمایشگاه خواص سیالات مخزن را دنبال می کنید .

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 27 صفحه

آزمایشگاه خواص سیالات مخزن عناوین آزمایش ها آزمایش اندازه گیری میزان آسفالتین(І)

آزمایش اندازه گیری میزان آسفالتین(І І)

آزمایش اندازه گیری میزان آسفالتین(І І І)

آزمایش اندازه گیری ویسکوزیته یک نمونه روغن

آزمایش اندازه گیری وزن مولکولی یک نمونه نفتی

آزمایش شماره 1 نام آزمایش اندازه گیری میزان آسفالتین(І)
هدف آزمایش : بر هم زدن تعادل نفت خام و ایجاد شرایط لازم جهت رسوب کردن آسفالت نمونه نفتی تعاریف و تئوری آزمایش :
آسفالتینها تركیبات پیچیده ای هستند . این تركیبات به دلیل اینكه، ماهیت تركیبی آنها از یك مخزن به مخزن دیگر تغییر می كند ، دارای وزن مولكولی معینی نمی باشند .

آسفالتینها اغلب به تركیبات NSO معروفند ، زیرا حاوی اتمهای O ، S و N می باشند كه بعضی از آنها جانشین كربن حلقه آروماتیكها می شوند . تركیبات NSO بالاترین وزن مولكولی را دارند و سنگین ترین اجزای تشكیل دهنده نفتهای خام می باشند
آسفاتینها در اصل دارای هیدروژن و كربن همراه با یك تا سه اتم از نیتروژن ، اكسیژن یا گوگرد در هر مولكول هستند . ساختمان اولیه آنها دارای حلقه های هیدروكربنی آروماتیكی با سه تا ده و حتی بیشتر برای هر مولكول است. آسفالت= رزین+آسفالتین مواد مورد نیاز : برای انجام این آزمایش مواد و وسایلی لازم است كه در زیر به ترتیب شرح داده شده است :
مواد :
1- نفت خام (3 گرم)
2- نرمال هپتان (70 سی سی) شرح دستگاه آزمایش : این آزمایش توسط دستگاهی انجام می شود كه از قسمتهای زیر تشكیل شده است :
1- Condenser (به دو نوع شیاری و حبابی )
2- بالن ته گرد 500 cc( Boiling Flask or Pyrex Flask )
3- Electric Heater ( هیتر برقی ) روش انجام آزمایش : 1- 70cc نرمال هپتان را با 3gr نفت خام مخلوط میکنیم

2-آن را روی هیتر گذاشته تا با حرارت کم در مدت ( 30-45min) تعادل ترمودینامیکی نفت خام به هم بخوردبعد از مدت ذکر شده نمونه را در یک جای تاریک برای انجام آزمایش بعدی قرار می دهیم . آزمایش شماره 2 نام آزمایش: اندازه گیری میزان آسفالتین(І І)
هدف آزمایش : تعاریف و تئوری آزمایش : جداسازی رسوبات آسفالتین از دیگر رسوبات موجود در نفت آسفالتینها تركیبات پیچیده ای هستند این تركیبات به دلیل اینكه ماهیت تركیبی آنها از یك مخزن به مخزن دیگر تغییر می كند ، دارای وزن مولكولی معینی نمی باشند . مواد آسفالتینی به دلیل دارا بودن ساختار حلقوی ، در حلالهای آروماتیكی و حلقوی مانند تولوئن ، بنزن و غیره به خوبی حل می شوند . اما در حلالهای شیمیایی نرمال آلكانها مانند نرمال هگزان یا نرمال هپتان حل نمی شوند آسفالت= رزین+آسفالتین مواد مورد نیاز :

5 تا 10 سی سی نرمال هپتان

وسایل و شرح دستگاه آزمایش :

بالن ته گرد
مبرد(condenser )
آدابتور
کاغذ صافی
Electric heater
محلول از هفته گذشته


مواد مورد نیاز و شرح دستگاه آزمایش :
روش انجام آزمایش : 1- 5 تا 10 سی سی نرمال هپتان را درون بالن (مرحله قبل)ریخته تا رسوبات احنمالی چسبیده به جداره ظرف را جدا کنیم

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.