لینک دانلود پاورپوینت آزبست قاتل خاموش مروری بر خطرات و كنترل ها

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش) قسمتی از متن پاورپوینت : تعداد اسلاید : 66 صفحه آزبست قاتل خاموش) مروری بر خطرات و كنترل ها( عناوین و اهداف آموزشی بخش 1: تعارپاورپوینت آزبست قاتل خاموش مروری بر خطرات و كنترل ها|40227594|o-stick|دانلود پاورپوینت آزبست قاتل خاموش مروری بر خطرات و كنترل ها,بررسی آزبست قاتل خاموش مروری بر خطرات و كنترل ها,پاورپوینت جامع و کامل آزبست قاتل خاموش مروری بر خطرات و كنترل ها,کاملترین پاورپوینت آزبست قاتل خاموش مروری بر خطرات و كنترل ها,پکیج پاورپوینت آزبست قاتل خاموش مروری بر خطرات و كنترل ها,مقاله آزبست قاتل خاموش مروری بر خطرات و كنترل ها
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت آزبست قاتل خاموش مروری بر خطرات و كنترل ها را دنبال می کنید .

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 66 صفحه

آزبست قاتل خاموش) مروری بر خطرات و كنترل ها( عناوین و اهداف آموزشی بخش 1:
تعاریف، ویژگیها و كاربرد
تعاریف
وی‍ژگی های آزبست
كاربردهای آزبست
بخش 2:
خطرات،ارزشیابی و كنترل
خطرات آزبست برای سلامت
خطرات آزبست برای محیط زیست
مواجهه با آزبست
كنترل مواجهه با آزبست

جایگزین های آزبست
بخش 3:
آزبست در جهان و ایران
آزبست در جهان
آزبست در ایران
نمونه هایی از كارخانجات آزبست در ایران
بخش 4:
آزبست: حذف و كاهش در ایران
برنامه كشوری كنترل و حذف مواجهه با آزبست
منابع خطرات آزبست خطرات آزبست در دهه های اول قرن بیستم شناخته شده است.
طبق گزارش موسسه تحقیقات سرطان IARC همه انواع آزبست به عنوان سرطانزای انسانی شناخته شده اند.
این ماده از نظر زیست محیطی نیز بسیار مخرب است.
آزبست به تنهایی عامل بیش از 50 درصد از سرطان های شغلی در سراسر دنیاست،
سالانه بیش از 100 هزار نفر در سطح جهان به علت بیماری های ناشی از آزبست فوت می كنند.
1،523،000 سال از دست رفته به دلیل نقص عضو(DALYs)خطرات آزبست خطرات تنفسی(مهم ترین)
خطرات گوارشی
خطرات پوستی خطرات تنفسی الیاف آزبست هوابرد اگر تنفس شود و به بخش های عمیق ریه رود می تواند باعث آسیب شود. فیبر های قابل تنفس كوچك آزبست در آلوئول ها یا كیسه های هوایی شش ها ته نشین می شوند. مكانیسم ایمنی بدن هم نمی تواند این الیاف را هضم كند.
این الیاف حتی می توانند به پرده پلور یا جنب نیز برسند و باعث مزوتلیوما شوند. بیماری های مرتبط با آزبست . آزبستوزیس
مزوتلیوما
سرطان ریه
دیگر سرطان ها معمولاً 15 تا 20 سال طول می كشد تا علائم خود را نشان دهند
اثرات بهداشتی ناشی از مواجهه با آزبست حتی می تواند حتی پس از قطع مواجهه پیشرفت كنند. مقایسه ریه سالم و ریه مبتلا به سرطان آزبستوزیس مقایسه ریه سالم و ریه مبتلا به مزوتلیوما نمونه ای از آزبستوزیس جو دارابانت: سال 1949 كه به مدت بیش از 30 سال در كارخانه ازبست نیوجرسی كار كرد. جو در سال 1989و او در سال 1974 به طور اجباری در سن بازنشسته شد و در سال 1990 در سن 66 سالگی به علت آزبستوزیس فوت كرد.. Photos © RAVANESI@2000 آزبستوزیس یك بیماری مزمن شدید و پیشرونده تنفسی است كه می تواند به طور ناگهانی منجر به ناتوانی یا مرگ افرادی گردد كه در تماس مقادیر زیادی از آزبست در یك دوره زمانی بوده اند. الیاف آزبست می تواند موجب آسیب بافت ریه شود و تنفس را سخت تر و سخت تر كند. علائم آن شامل تنگی نفس، صدای تق و تق ریه ها در زمان نفس كشیدن،‌ سرفه و درد سینه باشد. این شرایط به صورت پایدار باقی می ماند و درمان موثری ندارد. Photo © RAVANESI@2000 نمونه مزوتلیوما مزوتلیوما (Mesothelioma) فرم نادری از سرطان پرده جنب است(پرده نازك اطراف ریه ها). سالانه در ایالات متحده 200 مورد از این بیماری گزارش می شودكه تقریباً همه موارد آن ناشی از مواجهه با آزبست می باشند. این سرطان دست اندازی زیادی دارد و به سرعت در تمام بدن گسترش می یابد و به طور ناگهانی ریه ها را نابود می كند به طوریكه بیمار نمی تواند تنفس كند. این بیماری خیلی دردناك است و همیشه مرگ آور است.

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.